Durovs arī ievēroja, ka pēdējā laikā sociālajos tīklos cirkulē trīs mīti par Telegram.
1. mīts. “Telegram nav atvērta avota koda lietojumprogramma”. Patiesībā visas Telegram klientu programmas darbojas ar atklātu avota kodu kopš 2013. gada. Mūsu šifrēšana un API ir pilnībā dokumentēta un pārbaudīta drošības eksperti tūkstošiem reižu. Turklāt Telegram ir pasaulē vienīgā ziņojumapmaiņa, kurai ir pārbaudītas gan iOS, gan Android montāžas. Ja runājam par WhatsApp, tad viņi apzināti sajauc savu kodu, padarot neiespējamu to šifrēšanu un konfidencialitāti.
Mīts 2. “Telegram – krievu proramma”. Messendžeram nav neviena servisa vai biroja krievijā. No 2018. līdz 2020. gadam tā tika slēgta. Telegram paliek nepieejams autoritāro valstu pilsoņiem. Turklāt WhatsApp tur mierīgi strādā.
3. mīts. “Telegram nav šifrēts”. Katru tērzēšanu pakalpojumā Telegram tiek šifrēts kopš lietojumprogrammas palaišanas. “Mums ir slepenas tērzēšanas un mākoņveida tērpi, kas piedāvā drošu un izplatītu mākoņkrātuvi,” raksta Durovs.
Duirovs atgādināja, ka Facebook ir iztērējis gandrīz 10 miljardus dolāru 2019. gadā, bet Telegram, pēc viņa vārdiem, netērē naudu virzīšanai un “cilvēki paši izvēlas, kas viņiem ir labāks”.